Urządzanie łazienki – jak wybrać odpowiednią baterię prysznicową?

Urządzanie łazienki marzeń może przysporzyć nie lada problemów. Wybór odpowiedniego wyposażenia, a także precyzyjne dopasowanie wszystkich elementów to bardzo czasochłonne i niezwykle kompleksowe zadanie.

Wybór baterii prysznicowej – jak odróżnić baterię podtynkową od natynkowej?

Wybór baterii prysznicowej to dość ważna sprawa – bardzo często właśnie od tego pozornie nieistotnego elementu zależy komfort korzystania z prysznica. Najczęściej wybieranymi armaturami dostępnymi na rynku są:

– bateria natynkowa
– bateria podtynkowa

Rozwiązania te różnią się między sobą sposobem montażu. Bateria prysznicowa natynkowa składa się z jednego elementu, montowanego bezpośrednio na ścianie – urządzenia tego typu podłącza się do gotowych wyjść wody. Bateria podtynkowa prysznicowa składa się z kolei z 2 podstawowych elementów – części zewnętrznej oraz części podtynkowej.

Armatury natynkowe są prostsze w montażu i ewentualnej naprawie, nie dają jednak aż tak dużej swobody aranżacji jak baterie podtynkowe. Dodatkowo instalacje natynkowe zajmują o wiele więcej miejsca, ograniczając swobodę ruchów i komfort korzystania z prysznica.

Dlaczego warto zdecydować się na baterię podtynkową?

Armatury podtynkowe zyskują coraz większą popularność. Duża dowolność aranżacji i swoboda w wyborze miejsca montażu to jedne z większych zalet rozwiązań tego typu. Oprócz sporej dowolności, montując armaturę podtynkową zyskujemy również:

– swobodę w doborze elementów armatury – rozwiązania tego typu gwarantują dowolność w wyborze urządzeń montowanych na wyjściach wody,

– dodatkową przestrzeń – dzięki wbudowaniu baterii w ścianę, zyskujemy dodatkową przestrzeń,

– większy przepływ wody – baterie prysznicowe tego typu mają większą przepustowość, co pozwala na korzystanie z deszczownicy i prysznica jednocześnie, bez obaw o nagły spadek ciśnienia wody,

Decydując się na wybór armatury podtynkowej trzeba pamiętać jednak o tym, że zarówno koszt jej montażu, jak i ewentualnej naprawy będzie zdecydowanie wyższy niż cena tradycyjnych, natynkowych rozwiązań. Duży wybór baterii prysznicowych dostępny jest na WWW REA PL.