Szynoprzewody – twarde przewody elektryczne

Prąd przewodzony jest przez kabel prądowy, który jest luźny, prosto sobie zwisa i nie zawsze wygląda estetycznie. Przewody, co prawda, się ukrywa lub instaluje się je w specjalnych listwach. Szynoprzewody to rodzaj sztywnego przewodu, przewodzącego prąd.

Gdzie mają swoje zastosowanie?

Szynoprzewody najczęściej, w dzisiejszych czasach, stosuje się przy montowaniu oświetlenia. Lampa na szynoprzewód nie tylko ładnie wygląda ale jest także bardzo stabilna. Z tego też powodu lampy szynowe montuje się w biurach, galeriach handlowych czy w urzędach. Ponadto, ostatnio, bardzo modne stało się ich montowanie w domach mieszkalnych. Projektanci znacznie docenili ich wygląd i uznali, że zainstalowanie lamp szynowych w salonie czy jadalni, tworzy ciekawy design.

Oświetlenie na bazie szyn

W celu tworzenia całych systemów lamp na szynoprzewodzie, zaczęto łączyć tego typu przewody ze sobą. Ostateczny wygląd takich lamp nie tylko tworzy ciekawy wizerunek danego pomieszczenia, ale także daje możliwość oświetlania różnych jego części, w miarę potrzeby. Lampy szynowe można kierować punktowo na różne elementy pokoju czy salonu.
Oznacza to, że szynoprzewód to nie tylko sama listwa doprowadzająca prąd, to całe wyposażenie danego oświetlenia. W skład, którego wchodzą:

  • akcesoria umożliwiające łączenie szyn,
  • całe systemy ich zawiesi,
  • elementy, pomagające w montażu zestawu oświetleniowego.
    Dzięki temu już nie jedna lampa na szynoprzewód może zawisnąć w danym pomieszczeniu ale nawet kilka lamp szynowych.

Nie tylko jako efekt końcowy

Instalowanie oświetlenia szynowego sprawdza się nie tylko w efekcie końcowym aranżacji pomieszczenia ale także podczas jego remontu.
Tego typu systemy pozwalają na stworzeni światła punktowego i bardzo mocnego. Takie oświetlenie jest idealne w czasie remontu czy budowy.