Srebrne ramy – czy jest to produkt godny zakupu?

Ramka srebrna to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów opraw do obrazów. Srebrne ramy stanowią elegancką ozdobę dla różnego rodzaju dzieł sztuki, a także dla fotografii czy plakatów. Jak jednak dobrać idealną srebrną ramkę do swojego obrazu?

Srebrne ramy do obrazów – jak dobrać idealną ramkę?

Przed zakupem srebrnej ramy należy dokładnie zmierzyć wymiary obrazu, który ma zostać oprawiony. Dobrze dobrane wymiary ramki są kluczowe, aby obraz idealnie pasował do oprawy. Warto również pamiętać, że srebrne ramy Galerii Plakatu mogą dodawać przestrzeni, więc jeśli mamy do czynienia z mniejszym obrazem, dobrym wyborem będzie cienka ramka srebrna.

Srebrne ramy

Srebrne ramy – co warto o nich wiedzieć?

Srebrne ramy do obrazów występują w różnych stylach – od klasycznych po nowoczesne. Warto więc zastanowić się, jaki styl najlepiej wpisuje się w charakter obrazu, który ma zostać oprawiony. Klasyczne srebrne ramy, często zdobione ornamentami, pasują do dzieł sztuki w stylu barokowym lub renesansowym. Natomiast minimalistyczne srebrne ramy z płaskimi krawędziami świetnie sprawdzą się w przypadku obrazów nowoczesnych czy fotografii.

W przypadku srebrnych ramek do obrazów można wybrać pomiędzy szkłem zwykłym antyrefleksyjnym lub wzmocnionym w celu wzmożonej ochrony. Szkło antyrefleksyjne zmniejsza odbicia i zniekształcenia obrazu, co jest szczególnie ważne, jeśli obraz jest eksponowany w jasnym pomieszczeniu. Wzmocnione szkło jest bardziej odporne na uderzenia i zarysowania.

Oprócz doboru idealnej srebrnej ramy warto również pomyśleć o aranżacji, całego pomieszczenia. Srebrne ramy świetnie komponują się z jasnymi ścianami oraz dodatkami w odcieniach bieli i szarości. Ciekawym rozwiązaniem jest również zestawienie srebrnej ramy z czarno-białym obrazem lub kontrastującym kolorem plakatem.