Sofa w salonie – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zakup sofy do salonu jest niezmiernie ważny. Warto zastanowić się, czy kanapa powinna mieć boki, czy nie są one konieczne, czy będziemy na niej spali, czy będzie używana wyłącznie do siedzenia oraz czy konieczny jest pojemnik na pościel. Jak widać, wybór sofy jest dużo trudniejszy niż mogłoby się wydawać.

Na co dzień

Sofy rozkładane 2 osobowe bez boków to meble, które idealnie nadają się do spania, ale pod warunkiem, że zwrócimy uwagę na materac. Zamierzając wykorzystywać sofę do spania należy wybrać materac, który będzie miał odpowiednią twardość.

Bardzo ważne jest podjęcie decyzji, czy sofa do spania będzie wykorzystywana okazjonalnie, czy jednak będzie to jej stałe zadanie. W takiej sytuacji wybór materaca jest najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę.

Materac miękki sprawi, że nasze plecy nie będą układały się tak jak powinny, lecz będą się zapadały. Materac zbyt twardy powoduje nierównomierne rozłożenie ciężaru i ucisk na niektóre partie ciała. Taki sen utrudnia swobodny przepływ krwi, co może być przyczyną drętwienia kończyn.

Pojemnik na pościel

Sofa dwuosobowa bez boków wyposażona w pojemnik na pościel to dodatkowe miejsce, które można wykorzystać. Jest to duże ułatwienie przede wszystkim w mieszkaniach małych, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni, którą trzeba dobrze wykorzystać.

Pojemnik na pościel w sofie 2 osobowej bez boków to element, który ułatwi utrzymanie czystości – zobacz. Możemy tu trzymać nie tylko pościel, ale również rzeczy, które służą nam rzadko, a nie ma na nie innego miejsca w mieszkaniu. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż bałagan w małym mieszkaniu powstaje wyjątkowo szybko.

Sofa 2 osobowa bez boków to wygodne rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić przestrzeń, a jednocześnie jest rozwiązaniem praktycznym, eleganckim, a co najważniejsze funkcjonalnym.