Popularny stelaż podtynkowy

Decydując się na aranżację łazienki, bardzo wiele osób poszukuje idealnych stelaży podtynkowych. Coraz częściej zdarza się jednak, że wielu ludzi nie ma pojęcia o tym, w jaki sposób wybrać odpowiedni element wyposażenia do swojej łazienki. Powinniśmy pamiętać, że w tym przypadku bardzo ważne jest, aby stelaż łazienkowy posiadał odpowiednie wymiary. Zatem w jaki sposób możemy o to zadbać? Jak wybrać idealny element wyposażenia do naszego domu lub też mieszkania?

Odpowiedni stelaż podtynkowy – w jaki sposób wybrać?

Wybierając odpowiednie stelaże pod WC powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo ważne w tym przypadku jest aby były one odpowiednio dopasowane rozmiarem do samego WC. Bez tego niestety jego montaż nie będzie miał sensu, ponieważ zbyt mała ilość miejsca nie pozwoli nam na przeprowadzenie prac. Kolejno w tym przypadku bardzo ważne jest aby wybrać taki produkt w zależności od tego jaki typ ściany w pomieszczeniu posiadamy. Wyróżnia się stelaże:

  • do zabudowy lekkiej,
  • do zabudowy ciężkiej.
    W przypadku zabudowy lekkiej wystarczy, że kupimy stelaż odpowiedni do cieńszych ścian kartonowo- gipsowych. Z kolei w przypadku zabudowy ciężkiej musimy liczyć się z tym, że stelaż będzie musiał być przymocowany do grubej ściany wykonanej z cegły.

Warto pamiętać, że decydując się na wybór odpowiedniego stelaża podtynkowego musimy wiedzieć, że taki element wyposażenia nie powinien być wykonany ze słabej jakości materiału. Taki stelaż WC to tak naprawdę inwestycja na wiele lat i tym samym musi to być solidne rozwiązanie. W przeciwnym razie będziemy musieli wiele skuwać, ponieważ montaż stelaża WC w szczególności do grubszej ściany wykonanej z cegieł, a nie przykładowo do samej płyty typu karton- gips jest znacznie bardziej wymagającym zadaniem. Dlatego zanim zdecydujemy ostatecznie o zakupie warto upewnić się, czy wybrany przez nas stelaż pod WC jest na pewno odpowiednim rozwiązaniem.

Lazienka Rea