Oświetlenie łazienkowe – jakie wybrać?

Odpowiednie wykończenie łazienki nie tylko armatura sanitarna, która stanowi element nieodzowny. Istotne jest także wykorzystanie poszczególnych materiałów, które wykazują odporność na wilgoć i wodę, które znajdują się w tym pomieszczeniu. Dlatego popularnym rozwiązaniem są wszelkiego płytki. Idealne do wykończenia ścian i podłóg, zapewniają bardzo estetyczny i trwały efekt. Należy także pamiętać o wyborze odpowiedniego oświetlenia, które pozwala na komfortowe korzystanie z tego miejsca.

Funkcjonalne oświetlenie łazienkowe

W pierwszej kolejności należy zwrócić, czy dany produkt nadaje się do tego typu przestrzeni. Oświetlenie łazienkowe z www.elampy.pl cechuje określona wodoszczelność. To pozwala na użytkowanie lamp w pomieszczeniach, gdzie znajduje się para oraz wilgoć. W zależności od metrażu można rozważyć kilka opcji, jeśli chodzi o efektowne zagospodarowanie przestrzeni. Chociaż w niewielkich łazienkach sprawdzi się lampa o świetle rozproszonym, najczęściej stosuje się dwa rodzaje oświetlenia.

oświetlenie łazienkowe

Dwa typy oświetlenia do łazienki

Centralne miejsce na suficie zarezerwowane jest dla światła rozproszonego. To główna lampa w łazience, która pozwala na równomierne oświetlenie całej przestrzeni. Jednak bardzo ważną strefą jest również umywalka wraz z lustrem. Tutaj wykonuje się szereg czynności higienicznych, dlatego odpowiednie oświetlenie jest także elementem bardzo ważnym.

Z tej racji, by zapewnić wygodę użytkowania tego miejsca, wykorzystuje się lampy o świetle punktowym, które doświetlają tylko okolice lustra i umywalki. Podnosi to funkcjonalność całej przestrzeni, ułatwia codzienne czynności, takie jak golenie, czy wykonywanie makijażu. Tego typu lampy najczęściej montuje się na ścianie. Dzięki temu sprawdzają w stu procentach i dodatkowo estetykę miejsca.