Obrazy do nowoczesnego salonu

Czasami szczegół w postaci pojedynczego obrazu potrafi wpłynąć na wygląd całej aranżacji danego wnętrza. W przypadku wyboru obrazu do nowoczesnego salonu nie ma więc miejsca na przypadek, a dzieło sztuki powinno zostać dopasowane do stylu wystroju.

Jaki obraz do salonu wybrać?

Obrazy to jedne z najważniejszych elementów dekoracji wnętrza, a przed rozpoczęciem poszukiwań właściwego dzieła należy ustalić, jaką ma ono odgrywać rolę. Płótno może dopełniać styl aranżacji wnętrza, wchodzić z nim w kontrast lub nawet go dominować w przypadku wyrazistych dzieł. Obrazy do salonu abstrakcja doskonale sprawdzają się w przypadku wnętrz utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. W zależności od indywidualnych preferencji można zdecydować się na delikatne i nierzucające się w oczy obrazy lub na dzieła o mocnym charakterze, które będą skutecznie przyciągały wzrok.

Nowoczesne obrazy abstrakcyjne na płótnie

W przypadku obrazów abstrakcyjnych (np. takich ) bardzo dużą rolę odgrywa ich kolorystyka, ponieważ barwy w tego rodzaju dziełach stanowią naturalny element ekspresji artystycznej. Jednym z popularnych obecnie trendów są obrazy przedstawiające motywy florystyczne. Tego rodzaju płótna prezentują przede wszystkim różne odcienie zieleni, a także delikatne barwy pastelowe, które będą doskonałym wyborem do jasnego salonu z dużą ilości roślin doniczkowych. Doskonałą alternatywą są te obrazy abstrakcyjne na płótnie, w których skupienie spoczęło na formach geometrycznych. Minimalistyczne kształty obrazu podkreślą proste i ascetyczne wnętrza, z których tak słynie nowoczesna architektura wnętrz.