Nowoczesne, industrialne i klasyczne lampy z półką

Każde pomieszczenie w domu musi być nie tylko funkcjonalne, ale także dobrze zaaranżowane. Odpowiednio dobrane kolory, meble i dodatki są niezwykle ważne, ale nie wolno zapomnieć o oświetleniu, które odgrywa bardzo istotną rolę. Oprócz górnego światła nie można pominąć lampek, które przydadzą się praktycznie w każdym pokoju. Dużą popularnością cieszą się lampy z półką, które wyglądają zjawiskowo.

Lampa z półką w stylu industrialnym

Styl industrialny coraz chętniej jest wybierany przez osoby nie tylko młode. Wnętrza loftowe charakteryzują się surowością, ale odpowiednio zaaranżowane mogą być bardzo przytulne. W takich pomieszczeniach na pewno dużą rolę odgrywa oświetlenie, które najczęściej wykonane jest z metalu. Oczywiście górne światło jest najważniejsze, ale lampki stojące czy nocne także znacząco wpisują się w klimat. Do salonu warto wybrać stojącą metalową lampę z półką w kolorze czarnym z dużym kloszem. Obowiązkowo w takiej lampie powinna znaleźć się duża okrągła żarówka o ciepłej barwie. Oprócz tego na parapecie lub regale można postawić lampę w całości wykonaną z metalu z żarówką z tej samej serii, ale nieco mniejszą. Taki zestaw będzie wyglądać doskonale, a wieczorami pozwoli stworzyć niesamowity klimat.

Nowoczesne lampy do salonu, sypialni i gabinetu

Wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym są najczęściej minimalistyczne. Nie ma w nich zbędnych dodatków i ozdób, a najlepszą dekoracją są lampy, które nieco ocieplają klimat i sprzyjają relaksowi podczas wieczornego oglądania telewizji. Nowoczesna stojąca lampa z półką w kolorze białym lub czarnym doskonale będzie wyglądać w rogu salonu. Dodatkowo na stoliku można ustawić lampę z tej samej serii, która przyda się przy czytaniu książek w wygodnym fotelu. Do sypialni warto wybrać wiszącą lampę z półką, na której będzie można postawić kwiatka lub zdjęcie rodzinne. Najlepszym rozwiązaniem będzie lampka z drewnianą półką, którą w dowolnym momencie będzie można pomalować na inny kolor. Również w gabinecie nie może zabraknąć lampki biurkowej. Nowoczesne lampy można przyczepić do biurka lub powiesić na ścianie. Wybierając lampę z półką, zyskuje się dodatkowe miejsce, którego zawsze na biurku brakuje.

Jaką lampę z półką wybrać do klasycznych wnętrz?

W klasycznych aranżacjach zazwyczaj jest wiele dodatków i ozdób, które tworzą przytulny klimat. Dobrze jest w salonie czy sypialni do klasycznego wystroju dobrać małe lampki stojące z abażurem, który będzie kolorystycznie pasować do dywanu, obrusu czy poduszek. Z pewnością dzięki takiej lampie będzie można stworzyć przytulny i romantyczny klimat.