Lampa podłogowa do salonu – jaka będzie odpowiednia?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej lampy podłogowej do salonu nie jest prosty. Tego rodzaju źródło światła powinno być dopasowane do zastosowanej w pomieszczeniu aranżacji. Ponadto ma się cechować wysoką funkcjonalnością. Podpowiadamy, jak wybrać idealną lampę do salonu.

Lampa podłogowa – dlaczego warto?

Lampa podłogowa (https://www.elampy.pl/lampy-podlogowe) to rodzaj oświetlenia cieszący się niemalejącą popularnością. Umożliwia stworzenie ciepłego i klimatycznego nastroju w salonie. Pozwala na podkreślenie wybranych elementów w pomieszczeniu. Ponadto sprawdzi się jako istotny element kącika dla czytelników. Będzie zapewniała odpowiednią ilość światła, która pozwoli usiąść w fotelu i zanurzyć się w ulubionej lekturze. Poza tym gwarantuje odpowiedni kontrast świetlny podczas oglądania telewizji. Kolejna zaleta lamp podłogowych to ich mobilność. Można je przenosić w dowolne miejsce i nie stanowią problemu podczas przemeblowywania salonu.

Jak wybrać odpowiednią lampę podłogową?

Szeroki wybór lamp podłogowych nie ułatwia zakupu tej odpowiedniej. Przy jego dokonywaniu warto zwrócić uwagę na kilka elementarnych kwestii, takich jak:

  • kolor lampy – powinien zostać dopasowany do innych dodatków zastosowanych w pomieszczeniu. Mogą to być dywan, zasłony lub obicia zestawu wypoczynkowego.
  • kształt – lampa podłogowa powinna występować w stylu, który będzie harmonizował z aranżacją salonu. W przypadku nowoczesnych wnętrz warto postawić na minimalistyczne lampy. Klasyczne style pozwalają na zakup modeli z licznymi zdobieniami.
  • możliwość zmieniania kąta padania światła – wiele modeli umożliwia dostosowanie kierunki emisji światła do własnych potrzeb.