Knoty do świec

Ostatnimi czasy rękodzieło przeżywa prawdziwy renesans. Coraz więcej osób zaczyna zajmować się własnoręcznym tworzeniem różnych przedmiotów w zaciszu własnego domu. Jest to sposób nie tylko na spędzenie wolnego czasu i realizowanie pasji, ale również na dodatkowy zarobek. Produkty rękodzielnicze są bowiem w cenie.

Własnoręczne tworzenie świec

Jednym z bardziej popularnych zajęć rękodzieła jest tworzenie świec. Można je wykonywać samodzielnie w domu, wykorzystując do tego różne formy i materiały. Dzięki temu mamy niepowtarzalne świece, które często są stworzone w sposób ekologiczny z przyjaznych środowisku materiałów. Jeśli i my chcielibyśmy spróbować własnoręcznego robienia świec, musimy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych półproduktów.

Produkty niezbędne do stworzenia świecy

Aby samemu wykonać świece, przydadzą się nam następujące produkty:

– wosk lub parafina

– knoty do świec

– forma

– naczynia do rozgrzania wosku

– szpatułka do wyrównania

– opcjonalnie: barwnik lub olejek zapachowy.

Wszystkie te półprodukty możemy zakupić za pośrednictwem Internetu, zatem dostęp do nich jest łatwy. Wystarczy wybrać interesujące nas wzory foremek, rodzaj knota, kolor czy zapach wosku, by móc spróbować swoich sił w tworzeniu świec. Warto, aby odpowiednio dobrać knoty do świec. Chodzi nie tylko o właściwą długość, ale i ich rodzaj. Te mogą być tradycyjne, ze sznurka, bądź ekologiczne drewniane.

palący się knot do świec

Wykorzystanie własnoręcznie zrobionych świec

Samodzielnie wykonane świece możemy wykorzystać na wiele sposobów. Nie tylko posłużyć nam mogą jako ozdoby wnętrza naszego domu, ale będą idealnym pomysłem na prezent. Taki wyjątkowy upominek można dostosować do indywidualnych preferencji obdarowanej osoby poprzez wykorzystanie ulubionego koloru, czy zapachu. Jeśli jesteśmy już natomiast doświadczeni w tworzeniu świec, warto zacząć je sprzedawać, np. na zamówienie. Tego typu perełki ręcznie wykonane cieszą się sporym zainteresowaniem.