Jakie lampy wybrać na korytarz?

Osoby urządzające wnętrza profesjonalnie, z doświadczenia wiedzą, iż lampy na korytarz kupowane są najczęściej jako ostatnie. Dlaczego? Wiele osób po prostu nie ma pomysłu, jaki model sprawdzi się tam najlepiej. Niektórzy nawet nie przykuwają do tego, aż tak dużej uwagi i wybierają proste, tanie lampy, tylko po to by spełniały swoją funkcję? Czy takie podejście jest dobre? Czy może jednak warto przyłożyć się bardziej do tego zakupu?

Korytarz – wbrew pozorom ważne pomieszczenie

Korytarz wbrew pozorom jest ważnym pomieszczeniem w domu. To do niego wchodzą domownicy oraz goście od razu, gdy przejdą próg domu. To on ma za zadanie wprowadzić każdego do dalszej części oraz jego aranżacja delikatnie już sugeruje, w jakim stylu urządzona jest reszta pomieszczeń. Nie powinno się więc podchodzić do korytarza tak, jakby go nie było i wyposażać go w byle co.

Jakie lampy na korytarz?

Oświetlenie w całym domu, w mieszkaniu, w kancelarii czy w biurze to niezwykle ważny element. Lampy na korytarz powinny do siebie pasować pod względem stylu oraz muszą być idealnie wkomponowane do ogólnej aranżacji pomieszczenia. Nie może być tak, że w salonie, w kuchni i w jadalni wiszą piękne, ozdobne żyrandole, w łazience ciekawy i modny plafon, a w korytarzu zwykła żarówka na kształt lampy rustykalnej. Trzeba odpowiednio i na spokojnie podjeść do całego oświetlenia we wnętrzu, by stworzyć wyjątkowy klimat w domu i by domownicy świetnie się tam czuli.

Elegancko, z klasą

Lampa w korytarzu jest zauważalna. Dlatego też powinna być efektowna, ciekawa i praktyczna. Nie trzeba jednak kupować tu żyrandola kryształowego za fortunę. Można zainwestować w ciekawy, modny wzór, który nie wyniesie więcej niż 200 – 300 zł kupującego. Można bowiem postawić na lampę z ozdobnym kolorowym kloszem lub na typowo nowoczesny model, który jest ledowy i który ma dość specyficzny kształt. Taką lampę bez problemu znajdzie się w każdym markecie budowlanym oraz w każdym tradycyjnym sklepie z oświetleniem. W internecie również można znaleźć sporo miejsc, gdzie otrzyma się takie ciekawe modele za niewielkie pieniądze.

Jak widać z powyższego, lampy na korytarz nie muszą być bez wyrazu. W tym miejscu warto postawić na asortyment niedrogi, jednak ciekawy, który będzie idealnie pasował nie tylko do tego konkretnego pomieszczenia, ale też do reszty aranżacji wnętrz. Dopasowanie do siebie oświetlenia wcale nie musi być takie trudne i czasochłonne, wystarczy wiedzieć, co się sprawdza w takim miejscu oraz co będzie najbardziej pasowało domownikom.