Jaka szafka będzie najlepsza pod umywalkę wpuszczaną w blat?

Wybór optymalnego typu umywalki i sposobu jej umocowania w blacie to nie wszystko. Przy planowaniu jej usytuowania względem innych mebli łazienkowych warto mieć też na względzie to, co znajduje się… pod nią. Zwłaszcza, że chodzi o przecież funkcjonalną szafkę pod umywalkę.

Jak się robi umywalki?

Umywalka wpuszczana w blat to najprostszy a zarazem najłatwiejszy do zmontowania typ tego wyposażenia łazienkowego. Niestety dobór optymalnej szafki, która będzie jej podstawą, nie jest przedsięwzięciem prostym. Czym zatem sugerować się przy wyborze tego mebla? Odpowiedź jest prosta: szczegółami!

Co warto wziąć pod uwagę?

  1. Podstawa pod umywalkę wpuszczaną w blat musi mieć odpowiednią wysokość. Zbyt wysoka jak i zbyt niska szafka, znacznie utrudnią korzystanie z tego łazienkowego wyposażenia.
  2. Jeśli pod umywalką wpuszczaną pod blat ma znajdować się szafka, to musi ona posiadać górne uchwyty. Niestety nie każdy zwraca na to uwagę. W efekcie, podczas otwierania szafki, należy się zawsze schylać.
  3. Jeśli chodzi o konstrukcję szafek pod umywalki wpuszczane w blat, to muszą one być odpowiednio ustabilizowane. Najlepiej, jeśli w tym celu wykorzysta się standardową listewkę łączącą obydwie ścianki mebla. Jest to istotne ze względu na fakt, że szafki te nie posiadają tylnej przegrody, ze względu na konieczność poprowadzenia odpływu.
  4. Dobre szafki pod umywalki łazienkowe wpuszczane w blat charakteryzują się zwiększoną odpornością na działanie wilgoci. Warto mieć to na względzie, chociażby ze względu na możliwość wycieku wody z odpływu.

Podsumowanie

Zastosowanie umywalek wpuszczanych w blat (www), znacznie podnosi komfort korzystania z nich. Niemniej ten łazienkowy gadżet zawsze wymaga zastosowania odpowiedniej szafki. W przeciwnym razie konieczna będzie szybka przebudowa całego odpływu i blatu.