Jaką lampę do pokoju dziecięcego wybrać?

Odpowiednia lampa do pokoju dziecięcego ma bardzo ważne znaczenie, dlatego nie można zdecydować się na oświetlenie jakąkolwiek lampą. Jego pokój to przestrzeń wielofunkcyjna, gdzie nie tylko śpi i odpoczywa w ciągu dnia, ale także bawi się i odrabia lekcje szkolne. Do każdej z tych czynności potrzebne jest właściwe światło, więc pewne jest to, że jedna lampka może nie wystarczyć. Pokój musi zostać podzielony na kilka stref i każda z nich powinna zostać oświetlona innymi lampami.

Centralna lampa do pokoju dziecięcego

Rodzice urządzający pokój dziecka powinni na początek zdecydować o świetle centralnym, które oświetla cały pokój. Powinno być ono w miarę przyjemne i dość jasne. Dobrze jest więc postawić na oświetlenie o ciepłej albo naturalnej barwie w przedziale od 2700K do 3500K.

Warto pamiętać, że podczas przygotowań pokoju noworodka należy wybrać inne lampy. Z tego względu, że będzie on większość czasu leżał na plecach, to lampy nie powinny go razić, dlatego też należy postawić na modele z mlecznymi dyfuzorami albo kloszami zamkniętymi od dołu.

Jak dobrać lampę do pokoju dziecięcego?

Lampa do pokoju dziecięcego (zobacz tutaj) powinna być dobrze dopasowana. Bardzo ważne jest, aby:

  • gniazdka i kontakty w pokoju malucha były poza niebo zasięgiem,
  • wykonana była z materiałów trwałych,
  • posiadała stabilną konstrukcję,
  • i energooszczędne żarówki LED.

Zawsze należy pamiętać o tym, że pokój dziecka nie może być wyłącznie urządzony pod względem estetyki. Na samym początku należy przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo. Trzeba więc dobrać bezpieczne i trwałe lampy wraz z odpowiednim rodzajem światła, odpowiednim do wykonywania konkretnych czynności, takich jak na przykład czytanie.