Jak wygląda montaż lameli?

Lamele od lat są chętnie wybierane przez Polaków. Dzięki nim można stworzyć piękną aranżację pomieszczenia mieszkalnego. Dobrej jakości panele można zakupić w wielu sklepach w przystępnych cenach. Ich montaż jest stosunkowo łatwy.

Montaż lameli – jak to zrobić dobrze?

Montowanie lameli nie jest trudną czynnością. Bez problemu każdy sobie z tym poradzi. Świetnym sposobem jest montaż lameli na listwach montażowych. Tak zainstalowane lamele powinny być stabilne i służyć przez wiele lat. Warto zaznaczyć, że listwy lamelowe na ścianę klejone są przy zastosowaniu elastycznego kleju montażowe. Najlepiej zakupić oczywiście sprawdzony klej, który pochodzi od renomowanego producenta. Okazuje się, że niezawodny, przetestowany oraz bardzo mocny klej można zakupić w wielu sklepach internetowych. Wszystkie polecane przez specjalistów montaże z użyciem takiego produktu wypadają doskonale. Oprócz kleju przydatny jest też pistolet do niego. Dzięki temu można wygodnie przykleić lamele. Do tego przyda się czysta ściereczka oraz ostry nożyk do tapet. Jeżeli już zostały skompletowane wszystkie akcesoria, można przystąpić do montażu lameli. Przede wszystkim trzeba przygotować właściwą długość listew lamelowych. Bardzo istotne jest odpowiednie dopasowanie do ściany. Opcji jest obecnie dość dużo. Jeżeli tło ściany z panelami ma być w kolorze, warto zagruntować ścianę i pomalować w wybranym przez siebie kolorze.

montaż lameli

Jak montować lamele?

Jeżeli celem jest położenie lameli na innym materiale niż ściana, wtedy trzeba odtłuścić docelowo powierzchnię (https://www.golddoor.pl/pl/about/instrukcja-montazu-listew-dekoracyjnych-31.html). Klej montażowy trzeba nałożyć na listwę. Co więcej, trzeba ją przykleić do ściany i sprawdzić pion przy zastosowaniu poziomicy. Doklejając następny profil, należy włożyć dystanse pomiędzy kolejne profile, w razie potrzeby też u góry oraz na dole. Montowanie lameli nie jest trudne.