Idealna sofa – funkcjonalność i wygoda

Wygodna, elegancka i funkcjonalna – taka powinna być sofa z funkcją spania. Na co zwrócić uwagę, by wybrać sofę, która będzie spełniała wszystkie te warunki?

Wygląd ma znaczenie

Kanapy rozkładane 2 osobowe z pojemnikiem na pościel to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w salonie. Warto postawić taką kanapę w pokoju starszego dziecka, czy w sypialni, która dodatkowo pełni funkcję pokoju do pracy, dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce, które powstaje po złożeniu kanapy oraz wygodny mebel do spania.

Niezależnie od tego, do którego pomieszczenia przeznaczymy sofę musi ona pasować do wystroju i tworzyć kompozycyjną całość z resztą mebli. Bardzo ważne są boki kanapy. Sofy, które mają duże boki zawsze wydają się bardziej masywne. Takie rozwiązanie nie sprawdza się w mniejszych pokojach, gdzie kanapa może przytłaczać przestrzeń i sprawiać, że pokój będzie wydawał się mały i ciasny.

Sofa dwuosobowa rozkładana z pojemnikiem na pościel, która nie ma boków sprawi, że kanapa będzie wydawała się niewielka, dzięki czemu pokój zyska na wyglądzie. Warto również postawić na jasny kolor kanapy, który podkreśli jej niewielkie rozmiary i jednocześnie sprawi, że pokój stanie się przyjemny i radosny.

Materac – kwintesencja wygody

Drugim, chociaż nie mniej ważnym, elementem funkcjonalnej kanapy jest odpowiednio dobrany materac. Wybierając sofę, na której będziemy spać okazjonalnie, czy odpoczywać w dzień nie musimy tak bardzo koncentrować się na wybraniu idealnego materaca. Inaczej jest, gdy kanapa przeznaczona jest do ciągłego użytku – https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/dwuosobowe/z-pojemnikiem-na-posciel .

Sofa rozkładana 2 osobowa z pojemnikiem na pościel, która ma idealny materac pozwala dobrze się wyspać, odpocząć plecom oraz obudzić się w wyśmienitym nastroju. Zbyt twardy materac to niebezpieczeństwo powstania wad kręgosłupa. Za miękki materac to ryzyko zapadania się, którego skutkiem jest ciągłe napięcie mięśni w ciągu nocy.