Huśtawki ogrodowe – udekoruj swój ogród i zrelaksuj się!

Lato zbliża się wielkimi krokami, to idealny czas na relaks w ogrodzie. Aby ten czas był jeszcze przyjemniejszy, do wyposażenia warto dodać huśtawki ogrodowe! To sprawdzony sposób na odpoczynek i mnóstwo rozrywki dla najmłodszych. Jak wybrać najlepszą huśtawkę, aby była użyteczna i stanowiła piękną dekorację ogrodu?

Jak wybrać huśtawkę ogrodową?

Wybierając huśtawkę ogrodową, przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Najważniejszy jest rozmiar, który musi być dopasowany do tego, ile można przeznaczyć miejsca w ogrodzie i ile osób ma korzystać z huśtawki. Oprócz tego nowoczesne huśtawki ogrodowe wykonane są z różnych materiałów, ich wybór zależny jest od własnych preferencji, ale warto poznać ich wady i zalety: 

  • Huśtawka drewniana – wykorzystanie naturalnego materiału sprawia, że huśtawka pasuje do każdego wystroju. Jest miła w dotyku, nie nagrzewa się, ale wymaga regularnego impregnowania i czyszczenia.
  • Huśtawka plastikowa – jest tania, lekka i występuje w wielu wzorach i kolorach. Łatwo ją czyścić, ale nie jest zbyt trwała i może być niestabilna.
  • Huśtawka metalowa – jest stabilna i trwała, ale może zbyt mocno nagrzewać się na słońcu. Wykonane z aluminium są lekkie i nie rdzewieją.
  • Huśtawka materiałowa – jest wygodna i prosta w zamontowaniu, ale może łatwo się brudzić.

Jaki rodzaj huśtawki wybrać?

Tanie huśtawki ogrodowe na nettrading.pl dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach, dlatego wybór nie jest taki prosty. Jeśli huśtawka będzie używana wyłącznie przez dzieci, wtedy najlepiej wybrać bocianie gniazdo albo bujak, dzięki temu będą mogły się na niej swobodnie bawić i bujać. Do relaksu sprawdzą się huśtawki ogrodowe wiszące, można je zawiesić na drzewie, albo kupić z gotowym stojakiem – wyglądają elegancko i nowocześnie, a przy okazji są bardzo wygodne. Dla całej rodziny idealna będzie huśtawka z szerokim siedziskiem i dużym udźwigiem, która pomieści nawet trzy dorosłe osoby – dzięki takiemu rozmiarowi pozwala też na drzemkę na świeżym powietrzu.