Dlaczego warto zaopatrzyć się w materac sprężynowy kieszeniowy 140×200?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że materac sprężynowy kieszeniowy 140×200 jest to zdecydowanie bardziej udoskonalona wersja konstrukcji sprężynowych. Warto jednak wiedzieć, że praktycznie każda ze sprężyn umieszczona jest w tym przypadku w kieszonce wykonanej przeważnie z fizeliny. Godny uwagi jest fakt, że następnie są one klejone razem. W ten sposób sprężyna nie tylko nie będzie się przemieszczała, ale również nie wydostanie się na wierzch. Jakie zalety ma materac sprężynowy 140×200?

Efekt punktowej elastyczności

materac-kieszeniowy-140x200

Warto wiedzieć, że omawiany rodzaj materaca składa się nie tylko z wymienionych wcześniej osobnych kieszeni ze sprężynami, ale również bardzo wysokiej jakości obłożenia. W ten prosty sposób użytkownik może cieszyć się z ogromnego komfortu. Należy mieć także świadomość, że sprężyny nie są połączone ze sobą w taki sposób jak w materacach bonellowych. Ponadto dzięki kieszeniom, sprężyny nie będą w żaden sposób zakłócały swojej pracy. Rezultatem będzie efekt punktowej elastyczności. Oznacza to w najprostszym możliwym ujęciu, że produkt będzie uginał się tylko i wyłącznie w miejscu nacisku, a także jego najbliższej okolicy.

Łatwość dopasowania się

Koniecznie trzeb zdawać sobie sprawę, że omawiane materace sprężynowe 140×200 mają przeważnie po kilka stref twardości. W ten prosty sposób produkt będzie mógł bez żadnego problemu idealnie dopasować się do krzywizny kręgosłupa użytkownika. Materac pozwala tym samym na właściwe ułożenie się określonych partii ciała. Ponadto materace wyposażone w siedem stref twardości rekomendowane są przede wszystkim osobom, które zmagają się z różnego rodzaju chorobami kręgosłupa.

Tłumienie odgłosów

Omawiany rodzaj materaców doskonale tłumi odgłosy sprężyn uginających się pod naciskiem. Wspomniany atut ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla osób, które stosunkowo często zmieniają pozycję w trakcie snu.