Czym zajmują się firmy deweloperskie?

Zakup nowego mieszkania to bardzo kosztowna inwestycja, zatem powinna ona zawsze być realizowana po dokładnym przemyśleniu wszystkich ważnych aspektów. Jeśli zamierzamy zakupić mieszkanie z rynku pierwotnego, wówczas warto skorzystać z usług doświadczonej na rynku firmy developerskiej.

Deweloper – kim jest?

Z roku na rok usługi developerskie są coraz bardziej doceniane przez tych inwestorów, którym zależy na kupnie atrakcyjnego oraz położonego w pięknej lokalizacji mieszkania. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi zawsze deweloper, który to pośredniczy w sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego – sprawdź ofertę – www.domd.pl.

Aby w pełni sprostać wymaganiom, które to są stawiane osobom pracującym w tym zawodzie, trzeba posiadać duże doświadczenie, rozległą wiedzę z tej branży oraz wykształcenie kierunkowe.

Przez pojęcie developera budowlanego bardzo często określana jest także firma zajmująca się budową bloków, apartamentów, osiedli mieszkaniowych oraz domów jednorodzinnych. Tego typu firmy pośredniczą także w budowie obiektów przeznaczonych na działalność handlową oraz usługową oraz budowli, które to mają służyć jako lokalne użyteczności publicznej.

Istotne zadania developera?

Zakres usług osoby pracującej na takim stanowisku jest bardzo rozległy. Do ich istotnych zadań należy między innymi:

 • wybór lokalizacji – przed rozpoczęciem budowy firma zajmuje się wyborem odpowiedniego terenu pod budowę. Musi ona zadbać o to,
  aby wybrać dobrze usytuowaną działkę, bowiem w dużym stopniu wpływa to na atrakcyjność przyszłej oferty. Pracownicy musza zawsze sprawdzić czy wybrany teren pod budowę nie jest podmokły oraz jaki jest stan poszczególnych dróg dojazdowych
 • nadzór nad projektem – co prawda dokument ten tworzą zawsze
  biura architektoniczne, ale zadaniem developera jest dokładne przedstawie wytycznych oraz nadzór nad realizacją tego zlecenia.
 • sprawowanie nadzoru nad budową – gdy firma budowlana rozpocznie budowę zaplanowanej inwestycji, wówczas firma developerska musi dopilnować poszczególnych terminów odbioru oraz zadbać o przestrzeganie na budowie zasad BHP.
 • wykończenie mieszkania “pod klucz” – na życzenie klientów zainteresowanych zakupem mieszkania firma musi w pełni zadbać o
  wykończenie wnętrz oraz stworzenie odpowiedniego projektu wystroju mieszkań.
 • sprzedaż – zadaniem developera jest sporządzenie umowy sprzedaży czy też wynajmu.

Od pewnego czasu usługi developerskie cieszą się coraz większą popularnością i korzysta z nich tysiące osób chcących zakupić nowe mieszkanie w ciekawej okolicy oraz w atrakcyjnej cenie.