Czy warto kupić łóżko piętrowe?

Łóżka piętrowe 90×200 są dostępne w wielu sklepach – internetowych i stacjonarnych. Wielu rodziców spogląda na nie pożądliwym wzrokiem, ponieważ…sami pragnęli mieć takie posłanie w czasach dzieciństwa. Dla wielu osób takie meble są synonimem dobrej zabawy i wielu wspaniałych przygód. Czy teraz jest tak samo? Warto znaleźć odpowiedź na takie pytanie, decydując się na zakup posłania do pokoju swojego dziecka.

Oszczędność miejsca


Wiele osób takie piętrowe łóżka kojarzy także z koloniami letnimi i zimowymi. To właśnie wtedy, podczas przydzielania pokojów, trwała zażarta walka o to, aby móc spać na górze. Kto mógł tam spać, czuł się zwycięzcą. Warto jednak na takie meble spojrzeć z nieco bardziej praktycznego punktu widzenia. Otóż, dzięki temu, że ktoś będzie miał łóżko piętrowe 200×90, ma szansę na to, aby zaoszczędzić dużo miejsca. Nie trzeba będzie szukać miejsca na dwa posłania, ale będzie można umieścić je w jednej linii.

Jest to o tyle ważne, jeżeli do dyspozycji dzieci ma się tylko jeden pokój. Wtedy to każdy centymetr będzie ważny. Dlatego tym bardziej warto wykorzystać takie łóżka, które często można otrzymać w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dodatkowe miejsce do spania


Wszyscy są pewni tego, że łóżko do sypialni 90×200 dedykowane jest tylko i wyłącznie dla osób, które mają dwójkę dzieci. Błąd! Ze spokojem można o nim pomyśleć nawet wtedy, kiedy ma się tylko jedną pociechę. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę to, że dzięki temu zyskuje się dodatkowe miejsce do spania – na wypadek pojawienia się gości. Mowa tutaj chociażby o bliskiej rodzinie, jak również kolegach i koleżankach dziecka. Nie ma się co bowiem oszukiwać, ale Ci ostatni z czasem zaczną pojawiać się w życiu dziecka. Może więc warto od razu zaradzić problem z brakiem łóżka, stawiając na taki mebel?

Wygodne łóżka piętrowe 90×200 są rozwiązaniem dla wielu podobnych sytuacji. Warto również uwzględnić to, że np. dolna powierzchnia spania może być wykorzystywana przez dziecko do zabawy, a górna już do samego spania.