Czy pojemniki na śmieci pasują do każdego pokoju?

W gospodarstwach domowych produkuje się spore ilości śmieci. Dzięki segregacji ich na kategorie możliwe jest wykorzystanie części odpadów powtórnie, dlatego też warto pilnować tej kwestii. Wyposażenie wnętrz w kosze do segregacji odpadów znacznie ułatwia oddzielenie części śmieci. Czy jednak kosz pasuje do każdego wnętrza?

Kosz w każdym pokoju

Chociaż tego typu pojemniki na śmieci stanowią dość typowy element w pomieszczeniach, niektóre pokoje nie muszą być w nie wyposażone lub należy zrobić to dyskretnie. W pokoju gościnnym, jadalni lub salonie widok kosza nie będzie działał pozytywnie, ale dzięki dużej różnorodności kształtów i kolorów łatwo jest kupić estetyczny, nietypowy kosz. Można też ukryć pojemnik za meblem, drzwiami czy specjalnym parawanem. Jeśli kosze na śmieci znajdują się w innych miejscach domu, we wspomnianych pomieszczeniach można całkowicie z nich zrezygnować.

Segregacja śmieci przez najmłodszych

Dzieci muszą się od najmłodszych lat uczyć, jak należy korzystać z koszy do segregacji śmieci. Umieszczenie w pokoju dziecięcym kosza lub koszy może więc okazać się dobrym pomysłem, ale nie powinien to być pierwszy lepszy pojemnik. Ładne kosze do segregacji śmieci z odpowiednimi znaczkami na pokrywie, kolorowe i estetyczne będą jednocześnie bawić i uczyć. Trzeba jednak pilnować, by zawsze były czyste, bo leżące długo odpady są doskonałą pożywką dla bakterii – przy regularnym myciu zabrudzeń nie będzie i pojemniki pozostaną bezpieczne.