Najpopularniejsze rodzaje pryszniców

Prysznic jest dziś jednym z podstawowych elementów wyposażenia w każdej chyba łazience. Już od dawna wiadomo, że mycie się prysznicem jest nie tylko bardziej skuteczne, ale pozwala również zmniejszać wydatki za wodę, oraz jej ogrzewanie. Oczywiście prysznic nie zastąpi wylegiwania się w gorącej wodzie w wannie, ale codzienne mycie się przy jego pomocy jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

Najpopularniejsze rodzaje pryszniców

W wielu, zwłaszcza starszych i mniejszych mieszkaniach prysznic jest po prostu dodatkiem do wanny. W takiej sytuacji można na przykład zamontować kurtynę, co pozwala na w miarę komfortowe korzystanie z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą codzienny prysznic. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest jednak montaż oddzielnej kabiny. Oczywiście nie zawsze jest na nią odpowiednia ilość miejsca. Rozwiązaniem mogą być kabiny bardzo małe, które jednaj nie zawsze są wygodne. Wiele osób całkowicie rezygnuje z wanny i w jej miejsce decyduje się wstawić wygodną i obszerną kabinę. To ma oczywiście również swoje wady, ponieważ – jak już wspomniano – wanny również mają swoje zalety.

Wnęka prysznicowa i deszczownice łazienkowe – dlaczego warto?

Innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wnękę prysznicową. W takiej wnęce może znaleźć się również deszczownica, co daje wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • możliwość korzystania z bardziej relaksujących pryszniców, jakie zapewniają deszczownice prysznicowe (https://lazienka-rea.com.pl/natryski/deszczownice-i-sluchawki.html),
  • łatwość utrzymania – czyszczenie klasycznych kabin wymaga więcej wysiłku, a wnękę można umyć tak samo, jak pozostałe części łazienki,
  • o wiele większa estetyka przestrzeni w łazience – wnęka może być wyłożona estetycznymi kaflami.
    Uzupełnieniem wnęki prysznicowej bywają dodatkowe drzwi, które wykonuje się z różnych materiałów. Wiele osób decyduje się jednak na pozostawienie wnęki otwartej, co daje dużą swobodę podczas brania prysznica.