Jak wybrać oświetlenie przedpokoju?

Przedpokój to wizytówka domu. Warto zadbać, by był elegancki i już od progu witał gości gustownym wykończeniem. Światło jest jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych, jakie możemy wykorzystać w przedpokoju. Jak wybrać oświetlenie, które rozjaśni korytarz?

Światło górne

Przedpokój to bardzo często trudne miejsce do aranżacji. Długi, wąski hol nie jest łatwo oświetlić w każdym zakamarku.

Wybierając żyrandol do przedpokoju koniecznie trzeba zwrócić uwagę, by był długi. Dzięki temu uzyskamy światło na całej długości holu. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie plafonów. Umieszczając kilka plafonów obok siebie uzyskamy niebanalne oświetlenie.

Światło boczne – niezbędny element dekoracyjny

Bardzo ważnym elementem oświetlenie w przedpokoju są lampy kinkietowe. Umieszczone na ścianach dobrze doświetlają przedpokój jednocześnie będąc dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Wybierając nowoczesne kinkiety (sprawdź ofertę) warto skoncentrować się na żarówkach LED. Są one energooszczędne, co pozwala na korzystanie z oświetlenia przez długi czas nie generując dużych kosztów.

Oświetlenie lustra

Funkcjonalny przedpokój musi być wyposażony w lustro. Warto pamiętać, że odpowiednie oświetlenie lustra jest niezbędne. W tym przypadku również sprawdzą się lampy kinkietowe umieszczone symetrycznie po obu stronach lustra.

Wybierając lampy kinkietowe należy zwrócić uwagę na klosz. W nowoczesnych kinkietach, gdzie klosz jest skierowany ku górze światło może być za małe. Klosze, które kierują światło w dół mogą oślepiać. Optymalnym wyjściem jest zastosowanie klosza zamkniętego.