Fototapety na wymiar, czyli nie ograniczaj się do gotowców

Znudzony kolejnym remontem, gdzie malowanie ścian będzie trwało kilkanaście godzin? Brak pomysłu na dobór kolorystyczny farb i łączenia ich ze sobą? Zmęczony rozkładaniem folii, zabezpieczaniem mebli i innych rzeczy przed zachlapaniem farbą? Z pomocą przyjdzie nowoczesny pomysł na dekoracje ścian – fototapety na wymiar.

Co to jest fototapeta?

Fototapeta to inaczej jakaś grafika lub fotografia, którą drukuje się przy użyciu specjalnej maszyny drukarskiej, a jej nazwa to ploter. Dzięki niej wymiary takiej tapety mogą być dowolne. Są one sprzedawane w oddzielnie spakowanych brytach – kawałkach, które łączy się ze sobą dopiero na ścianie, przy montowaniu. Jednym ograniczeniem, jeśli chodzi o rozmiar tej tapety jest jakość zdjęcia, którego chcemy użyć.

Jeśli za bardzo ją powiększymy, może stać się tak, że stracimy ostrość całej fotografii, a na ścianie będzie wyglądać to bardzo nieestetycznie. Dlatego bezpieczniej jest wybrać zdjęcie z banku fotografii drukarni, gdzie będziemy zamawiać tapetę.

Co to jest fototapeta?

Czy jako fototapetę możemy wybrać zdjęcie zrobione przez nas?

Tak, ale należy pamiętać, że to zdjęcie musi być w bardzo dobrej jakości. Inaczej na ścianie nie będzie robić tak dobrego wrażenia. Najczęściej zdjęcia z telefonu mają za słabe parametry, by mogła z nich być tapeta. Jednak jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie fotografią i ma dobry aparat – nie ma przeszkód, śmiało można wywołać własne zdjęcie jako fototapeta. Można też użyć profesjonalnych zdjęć z jakiejś ważnej uroczystości – ślub czy zaręczyny.