Drzwi wewnątrzklatkowe – najważniejsze cechy

Podczas wyposażania nowego mieszkania pamiętać trzeba o naprawdę ogromnej ilości rzeczy. Między innymi warto się wtedy przyjrzeć dokładnie temu, jakie się ma w mieszkaniu zamontowane drzwi wewnątrzklatkowe. Na jakie konkretnie cechy warto zwracać uwagę?

Jaki wymiar drzwi?

Wybieranie drwi wewnątrzklatkowych warto rozpocząć od zupełnych podstaw, czyli tego, jaki powinien być ich wymiar. Jak się bowiem okazuje, nie jest to kwestia standaryzowana i na rynku znaleźć można wiele możliwości. Pomimo jednak tego, warto się skupić przede wszystkim na tych drzwiach, które będą posiadały 90 centymetrów szerokości oraz 2 metry wysokości. Pozwoli to w odpowiedni sposób dopasować drzwi do futryny.

Jaki materiał?

Kolejnym bardzo ważnym zagadnienie, na które trzeba zwrócić dużą uwagę, jest materiał, z którego drzwi zostały wykonane. Jest to cecha naprawdę ważna, ponieważ wpływać będzie nie tylko na ich wygląd, lecz także na to, jak będą mocne i trwałe. Mało tego, konkretny materiał produkcyjny będzie miał przełożenie na to, czy i jak trzeba będzie o dane drzwi dbać.


Co więc można polecić w pierwszej kolejności? Zdecydowanie warte uwagi są te drzwi wewnątrzklatkowe, które zrobione są z drewna. Cechują się one rewelacyjnym wyglądem, są mocne i trwałe. Wadą w ich wypadku jest jednak to, że wymagają od czasu do czasu pewnych działań w zakresie ich konserwacji. Innego typu bardzo ciekawą propozycją są drzwi stalowe. Zbudowane są one na bazie drewnianej ramy, która następnie wypełniona jest salowymi płytami. Taka wersja nie tylko jest bardzo mocna i zaliczana jest do drzwi antywłamaniowych, lecz w odróżnieniu od modelu drewnianego, nie wymaga żadnych prac konserwujących.