Do jakiego wnętrza pasują dywany vintage?

Dzisiaj dywany w stylu vintage są niezwykle znane oraz szukane. Dywany Vintage to delikatny oraz ważny detal wyglądu, jaki udekoruje zarówno innowacyjne, jak i również tradycyjne pomieszczenia. Dzięki rozmaitości wzorów, faktur oraz odcieni każdy klient może dobrać do własnego domu niepowtarzalny, sztucznie postarzany dywan.

Co charakteryzuje dywany vintage?

Pomieszczenia vintage to przede wszystkim tradycyjne wzornictwo nawiązujące do przeszłości. Złośliwi nieraz określają tak wystylizowane pomieszczenia „babcinymi”, ponieważ naprawdę – mnóstwo składników jest jakby wypożyczonych z budynków własnych dziadków. Nie odmiennie jest w wypadku dywanów – dywany vintage już samą własną barwą naprowadzają na myśl pomieszczenia sprzed kilkudziesięciu lat. Należałoby natomiast podkreślić, iż druga połowa XX wieku była czasem niezwykle ciekawym stylistycznie, więc vintage czerpie z rozmaitych stylów, dzięki czemu każdy odnajdzie dywan retro dla siebie.

Dywany Vintage – co w nich takiego pięknego?

Meble i akcesoria, takie jak dywany vintage, inspirowane są stylami tradycyjnymi, sprzed lat. Dywany vintage doskonale sprawdzą się praktycznie w dowolnej kompozycji oraz każdym pomieszczeniu. W nowoczesnym pomieszczeniu taki dywan będzie tworzył dobry kontrast oraz stanie się podstawową dekoracją. Tymczasem w wersji bardziej „starszego” wnętrza – doskonale będzie dopełniał ciekawy wystrój całego wnętrza.

dywany vintage

Dywany w stylu retro – lubiana klasyka oraz atrakcyjność

Dywany vintage – zaproś ponadczasowy styl kompozycji do własnego pomieszczenia! Styl vintage od lat dominuje we własnych salonach, sypialniach oraz kuchniach. Tradycyjny, minimalistyczny czy kolorowy – zdobył serca pań na całym świecie. W świecie dekoratorskim ogłoszono wielki powrót stylistyki lat 20. Czy odnajdzie się w innowacyjnych pomieszczeniach? Czemu styl vintage jest tak znany? Odpowiedź jest oczywista – to styl z duszą, jakiego nie da się podrobić oraz zmienić. Ten szyk oraz atrakcyjność okazuje się nie jedynie w kompozycji pomieszczeń, jednak również w modzie. Do łask powracają suknie z taliowaniem, szyte z koła, kropki, groszki oraz kapelusze z szerokim rondem.