Czy wieszanie obrazów w kuchni ma sens?

Aranżując wnętrze domu, dokładamy wszelkich starań, by odpowiadało ono naszym gustom. Z drugiej strony jednak chcemy, aby nasze estetyczne zabiegi nie wpłynęły na funkcjonalność wystroju. W szczególności dotyczy to organizacji kuchni.

Upiększ swoją kuchnię

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że obrazy do kuchni są dziwną fanaberią. Pytanie brzmi: dlaczego? Otóż trudno znaleźć wyjaśnienie. Fakt, że ludzie chcą upiększyć to pomieszczenie, jest całkowicie zrozumiały. W końcu kuchnia to miejsce pracy i punkt domu, w którym często spotyka się cała rodzina. Tego typu przestrzenie nie mogą być nijakie i wyobcowane. Zawieszenie obrazu na ścianę do kuchni wprowadzi trochę ciepła i kreatywności, co wpłynie pozytywnie na samopoczucie domowników przygotowujących i spożywających posiłki.

Jak dbać o obrazy do kuchni?

Przede wszystkim kuchnia jest miejscem, w którym obrazy są szczególnie narażone na zanieczyszczenia. Umieszczenie malowidła obok kuchenki lub zlewu jest zatem złym pomysłem. Ozdoby warto wieszać w miarę wysoko, najlepiej nad stołami jadalnymi, na niezabudowanych ścianach. Warto pomyśleć również o dodatkowej ochronie. Jeśli istnieje taka możliwość, można oprawić obraz w antyramę. Dobrym pomysłem jest także spryskanie malowideł bezpiecznym lakierem hydrofobowym. 

Wprowadź sztukę do swojej kuchni!

Pamiętajmy, że na rynku sztuki znajdziemy malowidła reprezentujące różne gatunki. Miłośnicy nowoczesności znajdą zatem również nowoczesne obrazy do kuchni, jeśli nie przemawiają do nich konserwatywne kanony piękna. Warto urozmaicić wystrój swojej kuchni bez względu na to, w jakiej konwencji jest ona wykonana!

Obrazy na ścianę do kuchni dostępne na www.arttor.pl/pol_m_Obrazy-w-ramie_Przeznaczenie_Do-kuchni-390.html