Jak wybrać rolety do kuchni?

Okna w kuchni zwykle są mniejsze i węższe niż w innych pokojach. Do tego pomieszczenia nie będą pasowały długie firanki, ponieważ łatwo mogą się zabrudzić podczas przygotowywania posiłków lub mycia naczyń. Idealnym rozwiązaniem do nowoczesnej kuchni będą dopasowane rolety, a wybrany produkt powinien dobrze się komponować z wystrojem wnętrza i jednocześnie nie może przepuszczać za dużo światła. A jak znaleźć odpowiedni model?

Na co warto zwrócić uwagę, zamawiając rolety do kuchni?

Pierwszym ważnym kryterium będzie sposób montażu. Rolety zajmują mało miejsca i można je bezpiecznie przytwierdzić do ramy okna, sufitu lub ściany. Jeśli roleta ma być montowana na oknie, to warto zdecydować się na prowadnice, dzięki którym materiał będzie ściśle przylegał do okna i nie będzie się ruszał pod wpływem wiatru. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są również rolety zwijane do specjalnej kasety. W efekcie materiał po zwinięciu jest niewidoczny, a całość wygląda bardzo estetycznie. Domownicy muszą też wybrać łańcuszek lub żyłkę, za pomocą których roleta będzie opuszczana i podnoszona. W przypadku okien o niestandardowych wymiarach dobrym pomysłem będzie także zamówienie modeli na wymiar.

Jaki materiał wybrać na rolety do kuchni?

W kuchni rolety są narażone na kontakt z wilgocią, plamami z tłuszczu, brudem i kurzem. Dlatego do tego pomieszczenia trzeba wybrać tkaninę, która będzie odporna na zanieczyszczenia i prosta w pielęgnacji. Bardzo dobrą wytrzymałością charakteryzują się rolety okienne robione z poliestru, poliamidu oraz z podgumowanych i jedwabnych tkanin. Zamawiając dany materiał, należy sprawdzić, czy odpowiednio zaciemni wnętrze. Choć do kuchni za dnia warto wpuścić światło, to jednak w nocy i nad ranem okno powinno być dobrze osłonięte. Tkanina na roletę musi być również odporna na uszkodzenia i odkształcenia. Niektóre modele mają na dole specjalne obciążniki, dzięki którym materiał nie podniesie się do góry i nie zmieni swojego kształtu. 

Rolety plisowane w nowoczesnej kuchni – dlaczego warto?

W kuchni sprawdzą się przede wszystkim praktyczne rozwiązania. W tym pomieszczeniu wyjątkowo ładnie będą się prezentowały rolety plisowane: https://lestore.pl/sklep/rolety-plisowane. Taki model składa się jak harmonijka, a przez dziurki w tkaninie przeplecione są drobne sznurki. Mechanizm działania rolety jest bardzo prosty, a klienci mogą wybrać modele o różnej szerokości plis oraz w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Rolety plisowane można przytwierdzić do listwy przyszybowej lub przymocować bezinwazyjnie do ramy skrzydła okiennego. Wspomniana roleta może zasłonić tylko wybrany fragment okna, dzięki czemu światło nie będzie raziło domowników, a jednocześnie kuchnia będzie odpowiednio oświetlona. Intuicyjny mechanizm i staranne wykonanie sprawiają, że te innowacyjne osłony okienne doskonale sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach. 

Dobrze dobrane rolety zagwarantują domownikom komfort i wygodę podczas codziennego korzystania z kuchni. Dlatego warto poświęcić czas, by wybrać modne i funkcjonalne rozwiązanie, które będzie się doskonale komponowało z całym pomieszczeniem.