Archives luty 2021

mały stolik z białymi nogami

Nóżki idealne do klasycznych i nowoczesnych mebli

Poszczególne wykończenia oraz dodatki do mebli spełniają nie tylko funkcję praktyczną, lecz także dekoracyjną. Wyposażając meble w przepiękne nóżki można sprawić, że nabiorą one zupełnie nowego oraz bardzo oryginalnego wyglądu. Odpowiednio dobrane nogi do mebli są doskonałą ozdobą i jednocześnie potrafią ustabilizować każdą stojącą szafkę.

Funkcjonalne i praktyczne nóżki do mebli?

Bez względu na to, czy nóżki mają zdobić własnoręcznie wykonywane szafki czy też nowe meble z salonu, to zawsze powinny być idealnie dobrane do ich stylistyki oraz koloru.

Nogi do stołów, szafek, regałów, sof i komód to bardzo istotny element wykończeniowy. Gadżety te umożliwiają oddzielenie dolnej części mebli od podłogi. Dzięki odpowiednio dobranym nóżkom meble można idealnie wypoziomować. Jeśli są one wkręcane w gwintowany otwór o określonym wymiarze oraz głębokości, to wówczas dają możliwość regulacji wysokości mebli.

Nóżki do mebli w bogatej ofercie

Obecnie wybór nóżek do mebli jest na ryku duży i zróżnicowany (zarówno w kontekście mebli klasycznych, jak i nowoczesnych). Każdy klient zainteresowany zakupem może wybierać spośród akcesoriów w różnorodnym rozmiarze, kształcie oraz bardzo ciekawej kolorystyce. Poszczególne nóżki różnią się pomiędzy sobą również tworzywem z którego zostały wykonane. Niektóre z nich są drewniane, a inne z kolei metalowe.

W bogatym asortymencie nie brakuje też różnorodnych nóg do krzeseł oraz stołów. Poszczególne rodzaje różnią się pomiędzy sobą nie tylko grubością i długością, lecz także stylistyką. W sprzedaży nie brakuje zarówno nóg gładkich, jak i bogato zdobionych. Dzięki bogatej ofercie nóżki można idealnie dopasować do każdych mebli, zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Z jakiego materiału warto wybrać dywan do salonu?

Każdy z nas pragnie od czasu do czasu odświeżyć salon. Dywany do salonu, chociaż tylko zazwyczaj leżą na podłodze, mogą okazać się najważniejszym akcentem wnętrza. Oczywiście wybór dywanów przeznaczonych do pokoju dziennego jest ogromny, dzięki czemu każdy klient dopasuje wykładzinę dywanową według swoich preferencji.

Dywan salon – z jakiego materiału?

Na ogół można wyróżnić dywany wykonane z włókien naturalnych i sztucznych. Jeżeli konsument ceni ekologię i tradycyjne wzornictwo, powinien zdecydować się na dywan z włókien naturalnych. Obecnie najmodniejsze są dywany wyprodukowane z juty. Otóż dywany do salonu jutowe posiadają delikatne zabarwienie w kolorze złotym. Naturalnie rynek proponuje także dywany jutowe o zabarwionych splotach, które najlepiej pasują do pomieszczeń o stylu skandynawskim. Ponadto klienci coraz częściej wybierają dywany jedwabne oraz wełniane. Nie ulega wątpliwości, że jedwab i wełna są materiałem bardzo luksusowym. Z kolei dywany z włókien syntetycznych charakteryzują się krótkim włosiem i najczęściej wytworzone są polipropylenu, akrylu i poliamidu. Kolejnym rodzajem jest dywan pluszowy, który jest tkany z wielu cieniutkich niteczek. Dywan ten jest niezwykle przyjemny w dotyku, dlatego też często kładzie się go w pokoju dziecięcym czy też w sypialni. Pomimo tego większość osób coraz chętniej kupują go również do salonu – https://tutumi.pl/dom/salon/dywan-do-salonu.html. Poza tym dywan pluszowy jest grubym dywanem, dlatego też izoluje chłód podłogi.

Dywany szare do salonu- jak wybrać?

Wybór szarego dywanu do salonu to świetne rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą dopasować kolor dywanu do wnętrza pomieszczenia. Zarówno jasne, jak i ciemniejsze kolory, będą doskonale komponować się z klimatem nowoczesnych wnętrz, w których przeważa biel czy też drewniane motywy. Klasyczny szary dywan będzie pięknie prezentować się zarówno w skandynawskim stylu, jak i industrialnym.

Stolik kawowy – jak wybrać model idealnie komponujący się z resztą wystroju?

Stolik kawowy jest meblem, którego nie powinno zabraknąć w żadnym salonie – bez względu na jego styl. Ciężko jednak jest wybrać model, który będzie idealnie dopasowany do danego salonu. Funkcja stolika kawowego jest bowiem zarówno użytkowa, jak i ozdobna, lecz przy całej swojej dekoracyjności nie może on za bardzo rzucać się w oczy, wtapiając się w salon.

Rola stolika kawowego a rozmiar i kształt

Wyposażony w taki stolik salon wyglądać będzie dobrze wtedy, kiedy stolik będzie odpowiedniego rozmiaru, a zawsze powinien być on nieco niższy niż siedziska foteli lub kanapy, przy których to meblach będzie się on znajdował. Nie powinien on być jednak niższy więcej niż 5 centymetrów od siedzisk.

Pamiętać należy też, by zawsze był on dopasowany do zestawu wypoczynkowego pod względem długości. Małe, kwadratowe lub okrągłe stoliki kawowe fatalnie wyglądają przy długich kanapach. W takim przypadku stolik zawsze powinien być podłużny, z kolei to, czy będzie on prostokątny, czy może owalny, zależy w dużym stopniu od stylu innych mebli w salonie. Przy zastosowaniu kanciastych, prostych kształtów, wyposażone w okrągłe lub owalne stoliki salony charakteryzowałyby się brakiem harmonii.

Materiał, z którego wykonany jest stolik a styl

Stoliki kawowe (dostępne na stronie) mogą być wykonane z rozmaitych materiałów, a do tych najczęściej spotykanych należą drewno, metal, szkło i płyta drewnopochodna.

Najbardziej uniwersalnymi stolikami są te wykonane z drewna i płyty drewnopochodnej, gdyż mogą być stosowane w przypadku salonów reprezentujących różne style. Drewniany stolik jednak nieco bardziej pasuje do stylu vintage, podczas gdy stolik z płyty drewnopochodnej lepiej sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, chociaż nie zawsze jest to regułą.

Wysoce uniwersalny będzie stolik szklany, gdyż szkło zawsze łączone jest z innymi materiałami, a od tego, który z nich zostanie użyty, dany stolik będzie pasował do innych typów wnętrz. Szklany blat jest też wielką zaletą, gdyż łatwo się go czyści i dezynfekuje.

Stoliki wykonane w całości z metalu lub połączenia metalu ze szkłem pasują za to bardziej do wnętrz nowoczesnych i industrialnych. Są one więc nieco mniej uniwersalne niż stoliki szklane, ale jeżeli reprezentują odpowiedni styl, mogą czasami pasować do innego rodzaju wnętrz.