Nowoczesny obraz do gabinetu

Gabinet można udekorować obrazem, który podkreśli wybrany styl pomieszczenia. Można albo postąpić konsekwentnie i w każdym z pokoi w budynku umieścić obraz w podobnym klimacie, albo wyróżnić w ten sposób jedynie gabinet. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do dekoracji wybrać obraz mało znanego artysty, o ile będzie pasował.

Czym charakteryzuje się nowoczesny obraz?


Część osób przy meblowaniu gabinetu korzysta z różnych gotowych wskazówek. Wśród nich można się natknąć na zalecenie wybrania obrazu podkreślającego główny cel przyświecający osobie korzystającej z pomieszczenia. Chodzi tu o pewien generalny motyw, np. pieniądze, zdrowie, rozwój osobisty itd. Obraz do gabinetu zawierający odzwierciedlenie motywu będzie działał inspirująco i zapewni stałe skupienie na swoich założeniach. Ten sposób wyboru obrazu zgodny jest z zasadami feng shui, czym kierują się niektórzy ludzie dokonujący meblowania pomieszczeń w domu lub w firmie.

Kształty geometryczne czy martwa natura?


Wiele nowoczesnych obrazów prezentuje się bardzo dynamicznie i efektownie. Martwe natury i pejzaże są realistyczne i wręcz przypominają dobrze wykonane zdjęcie. Taki obraz można łatwo zestawić np. z deseniem widocznym na obiciu fotela czy innymi dekoracjami (nie należy jednak z tym przesadzać). Rzadko kiedy rama obrazu jest od razu widoczna – od ozdobnych, skomplikowanych w formie ram odchodzi się obecnie nie tylko w przypadku dzieł nowoczesnych. Taki zabieg zapewnia większe skupienie na samym obrazie, a nie jego obramowaniu.

Obrazy do gabinetu można nabyć tutaj.