Narożnik – idealne łóżko dla dziecka?

Urządzenie pokoju dziecięcego to trudne wyzwanie, przed którym stoi każdy rodzic. Jest to szczególnie wymagające zadanie w sytuacji, gdy należy zastanowić się nad wykorzystaniem każdego wolnego skrawka przestrzeni. Jednym z najważniejszych elementów mających wpływ na wykorzystanie potencjału pokoju jest rodzaj zastosowanego umeblowania. Każdy rodzic, który stworzyć pokój zarówno estetyczne, jak i praktyczny powinien postawić narożnik dla dziecka.

Praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Bez wątpienia narożnik dziecięcy to jeden z najlepszych rodzajów umeblowania,. Wyróżnia się on ze względu na swoje walory funkcjonalne i użytkowe. W ciągu dnia narożnik może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno jako strefa relaksu, jak i miejsce wykonywania wszystkich szkolnych obowiązków.

Niemniej jednak, jeżeli rodzic rozważa także narożniki rozkładane dla dzieci, możliwość wykorzystania tego praktycznego mebla jako strefy do spania. W praktyce oznacza to, że to wyjątkowo wielofunkcyjny element umeblowania, który może znaleźć zastosowanie w każdym pokoju dziecięcym. Niemniej jednak przed zakupem należy się zastanowić, jaki model będzie najlepszym rozwiązaniem.

Różne rodzaje narożników

Współcześnie producenci zaoferować mogą:

  • modele L-kształtne,
  • modele U-kształtne,
  • modele modułowe.

Pomimo tego, że kształt oraz rozmiar narożnika ma fundamentalne znaczenie, to nie powinny być to jedyne czynniki uwzględnione przez rodzica. Przed kupnem narożnika należy również rozważyć, czy narożnik musi mieć pojemnik na pościel, ile osób będzie z niego korzystać, oraz czy istnieje ryzyko zniszczenia lub po plamienia obicia narożnika przez dziecko. Wszystkie te czynniki będą miały bezpośredni wpływ m.in. na rodzaj wybranego obicia. Szczęśliwie ze względu na wyjątkowo szeroką ofertę znalezienie idealnego mebla, który zadowoli zarówno rodziców, jak i dzieci nie powinno stanowić większego problemu.