Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich drzwi wewnętrznych do domu?

Osoby, które urządzają swoje pierwsze mieszkanie lub domu, muszą stanąć przed wyborem drzwi wewnętrznych. Mimo iż na rynku jest spory wybór tego asortymentu, wiele osób kompletnie nie wie, na co się zdecydować, by określone modele świetnie się sprawdzały nawet przez kilka następnych lat.

Funkcjonalność to podstawa

Dobre drzwi muszą być mocne, solidne i trwałe – to pewne. Niestety, niektóre modele dostępne w popularnych marketach budowlanych oraz w mniejszych sklepach z takim asortymentem pozostawiają wiele do życzenia. Są nierówne, lekkie, bardzo ciężko je obsadzić, a gdy w końcu to się zrobi – wyglądają nieefektownie i tandetnie. Warto unikach takich drzwi, gdyż przy codziennym kilkukrotnym ich otwieraniu i zamykaniu, żywotność ich będzie naprawdę krótka.

Drzwi przesuwne – hit czy kit?

Drzwi przesuwne w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Wiele osób wybiera je szczególnie do nowoczesnych, designerskich wnętrz, gdzie bardzo dba się o każdy szczegół. I taki model naprawdę świetnie się tam sprawdza pod warunkiem, że wybierze się odpowiedni materiał (np. szkło lub wysokogatunkowe drewno) oraz właściwy model, który idealnie będzie współgrał z ogólną aranżacją pomieszczeń. Takie drzwi przesuwne można dostać w wielu sklepach a ich ceny wahają się od około 500 zł do 2000 zł. Im bardziej bogato zdobiony model, tym oczywiście cena takich drzwi jest wyższa.

Jak widać z powyższego, warto podejść do tego zakupu z dużym spokojem. Koniecznie warto zapoznać się z różnymi modelami drzwi oraz z materiałami, które je tworzą. Sprawdź więcej tutaj >>

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich drzwi wewnętrznych do domu?