Jakie zastosowanie mają lamele drewniane?

Należy mieć świadomość, że lamele drewniane pionowe mają zdecydowanie większe zastosowanie niż mogłoby się wydawać. Wspomniane produkty z powodzeniem wykorzystywane są w takich branżach, jak meblarstwo, budownictwo, architektura czy przemysł. Dlaczego warto postawić na lamele na ścianie?

Żaluzje drewniane

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że drewniane lamele wykorzystuje się do produkcji bardzo wysokiej jakości żaluzji na wymiar. W zdecydowanej większości przypadków do tego celu dobierane są różne szerokości lameli, Ma to oczywiście oddziaływanie na doskonałe efekty dekoracyjne. Produkt świetnie zda egzamin w przypadku większych okien. Można bowiem do nich bez żadnego problemu dopasować standardowe dostępne w specjalistycznych sklepach.

Konstrukcje domów, a także budynków architektury publicznej

Należy mieć świadomość, że lamele dzięki elastyczności i giętkości są bardzo istotnym materiałem służącym do projektowania stropów czy więźb dachowych. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że omawiane produkty umożliwiają użytkownikom stworzyć bardzo oryginalne konstrukcje.

nowoczesne wnętrze z lamelami

Panele drewniane oraz sufitowe

Warto wiedzieć, że lamele drewniane pionowe można obecnie bez żadnego problemu wykorzystać do stworzenia wyjątkowych dekoracji w wybranych przez siebie pomieszczeniach. Ponadto bardzo dużym atutem jest także możliwość efektywnego wygłuszenia pomieszczenia. Użytkownik zyska w ten sposób bardzo ciekawą dekorację, która będzie w stanie bez żadnego problemu optycznie powiększyć wnętrze.