Jakie podświetlane lustro wybrać do swojej łazienki?

Dobór odpowiedniego lustra do łazienki nie jest rzeczą łatwą. Trzeba zdecydować się na model, który jednocześnie będzie funkcjonalny i estetycznie wpasuje się w całokształt pomieszczenia. Problematyczne może być szczególnie prawidłowe oświetlenie lustra.

Z pomocą przychodzi tu specjalna grupa takich produktów – lustra podświetlane led. Ich zastosowanie niweluje konieczność montażu dodatkowego oświetlenia w postaci naściennych kinkietów i innych lampek i zapewnia doskonałą jakość oświetlenia. Jaki model wybrać do swojej łazienki?

Estetyka 

Lustro oprócz swojej funkcjonalności powinno przede wszystkim dobrze komponować się z wnętrzem łazienki. Z tego powodu przed zakupem należy szczegółowo przeanalizować wygląd pomieszczenia, by wybrać właściwy dla siebie produkt. Przykładowo, montaż szerokiego lustra w poziomie w relatywnie małej łazience pozwoli na jej optyczne poszerzenie.

Podobnie umieszczenie wysokiego lustra w niskim pomieszczeniu daje wrażenie wydłużenia i uczucie większej przestrzeni. Lustra podświetlane dostępne są w bardzo wielu kształtach – na rynku znaleźć można najczęściej produkty o kształcie koła lub prostokąta, ale w ofercie znajdują się również i takie o bardziej egzotycznych formach.

Podświetlenie

Jak już było wspomniane, lustra led są podświetlane od tyłu, co niweluje potrzebę montażu dodatkowych źródeł oświetlenia. Oszczędza to pracy przy wykańczaniu łazienki i redukuje koszty z tym związane. Lustra takie są podświetlane diodami LED, które pracować potrafią nawet przez kilkanaście tysięcy godzin, a ich energooszczędność sprawia, że użytkowanie takiego lustra jest bardzo tanie.

Lustra łazienkowe podświetlane dostępne w ofercie sprzedażowej na stronie https://www.arttor.pl/pol_m_Lustra-LED-DELUXE-282.html