Jakie funkcje pełnią listwy przypodłogowe mdf?

Listwy przypodłogowe mdf to coraz częstszy wybór w polskich domach i mieszkaniach. Nic dziwnego, są one tanie, a przy tym naprawdę bardzo ładne. Powstaje jednak pytanie, z jakiego powodu warto je stosować? Po co właściwie umieszczać na ścianie takie listwy?

Funkcja praktyczna

Podstawowym powodem, dla którego na każdej ścianie, na styku z podłogą powinna znaleźć się listwa przypodłogowa, jest zwykła praktyczność. Po pierwsze pamiętać trzeba o tym, że pomiędzy ścianą a podłogą musi znajdować się wolna przestrzeń. Podłoga cały czas pracuje i minimalnie się porusza, więc aby nie dochodziło do większych naprężeń, musi mieć ona wolną przestrzeń. Niestety nie jest ona zbyt ładna, a co więcej zbiera się w niej brud. Maskuje się więc ją listwą. Oczywiście listwa ta pełni również funkcję ochroną, ponieważ zabezpiecza ścianę przed uderzeniami. Tutaj można zobaczyć przykładowe aranżacje z wykorzystaniem tych listew.

listwy przypodłogowe mdf

Funkcja estetyczna

Nie można zaprzeczyć temu, że listwy przypodłogowe to również całkiem istotne elementy czysto estetyczne. Stosuje się je w celu pokreślenia wyglądu podłogi, drzwi czy też całej stylistyki pomieszczenia. Przykładowo białe listwy przypodłogowe to rewelacyjny dodatek do wnętrz, które utrzymane są w minimalistyczny, skandynawskim stylu. Z drugiej strony, jeśli posiada się wnętrza czysto domowe o klasycznym wyglądzie, poleca się dla ich podkreślenia wybranie listwy mdf o drewnianej fakturze. Nie tylko będzie ona w doskonałej cenie, lecz również wyglądać będzie bardzo elegancko i gustownie.