Jaką ościeżnicę dobrać do drzwi?

Dokonując zakupu nowych drzwi wewnętrznych stajemy przed trudnym wyzwaniem. Nie tylko musimy się zdecydować na producenta, dodatkowo musimy podjąć decyzję dotyczącą ich stylu i koloru. Ponadto do kompletu trzeba dobrać klamkę oraz ościeżnicę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stylu drzwi?

Zamawiając drzwi wewnętrzne należy się zastanowić, w jakim stylu urządzone są nasze wnętrza. Przykładowo: jeżeli posiadamy dom urządzony w stylu glamour, to drzwi wewnętrzne muszą być jego uzupełnieniem. Najlepiej w stylistykę wpiszą się białe, proste skrzydła drzwiowe z połyskiem. Do kompletu dobierzmy na przykład klamkę z błyszczącymi elementami. W tym przypadku ościeżnica również powinna być biała, najlepiej regulowana.
Z kolei urządzając górską chatę wybierzmy drzwi w stylu rustykalnym, wykonane z drzewa lub ich kolorystyka powinna w odbiorze imitować drewno. Klamka powinna być prosta, czarna albo srebrna. Ościeżnica do tego typu wnętrz może być zarówno regulowana, jak również stała. Wybór zależy od nas oraz od zasobności naszego portfela. Na stronie GoldDoor.pl można uzyskać więcej informacji na ten temat.

Ościeżnica do drzwi

Czym różni się ościeżnica stała od regulowanej?

Ościeżnica stała składa się z dwóch pionowych części, na jednej z nich znajdują się zawiasy, oraz z dwóch części poziomych, u góry i dołu otworu drzwiowego. Ościeżnica regulowana różni się od stałej tym, że jest dopasowana do grubości ściany, na której znajdują się montowane drzwi. Dodatkowo posiada opaski obejmujące ścianę z każdej ze stron. Jest to opcja droższa, ale też wizualnie ładniejsza. Wpisująca się we wszystkie wnętrza.

Większość kupujących decyduje się na opcję droższą, gdyż pozwala uzyskać lepszy efekt, lepiej wpisuje się we wnętrza, jest prostsza w zamontowaniu. Jednak tak naprawdę to do kupującego należy decyzja, to on ma być nią usatysfakcjonowany.