Jaka lampa do wnętrza w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – doskonale prezentuje się w polskich wnętrzach. Powiększa je optycznie, rozjaśnia, jest ponadczasowy i bardzo uniwersalny. Mimo swojej prostoty, jest też bardzo przytulny. Jak urządzić wnętrze w stylu scandi? Jednym z detali, o które trzeba zadbać, jest oświetlenie.

Oświetlenie – ważny detal w skandynawskich wnętrzach

Styl skandynawski to połączenie prostoty i przytulności. Charakterystyczne dla tej estetyki jest maksymalne wykorzystanie światła – w Skandynawii, podobnie jak w Polsce, przez większość roku jest go niewiele. Dlatego Skandynawowie stawiają na jasną kolorystykę i odbijające światło materiały.

Aby optycznie powiększyć i rozjaśnić swoje mieszkania, dbają także o oświetlenie. We właściwie zaprojektowanym wnętrzu w stylu skandynawskim powinno znaleźć się kilka źródeł światła: nie tylko górne oświetlenie, ale też lampa nad stołem czy lampa do czytania, oświetlenie nad kuchennym blatem czy w miejscu do pracy.

Lampy skandynawskie – cechy charakterystyczne

Aby wnętrze zachwycało stylem, powinno być spójne i wykończone z dbałością o detal. Jako że skandynawskie mieszkania są raczej minimalistyczne, bez zbędnych dekoracji, jako ozdobę często wykorzystuje się elementy oświetleniowe. Lampy skandynawskie zachwycają mnogością kształtów czy ciekawym wykończeniem.
W tej kwestii styl scandi daje ogromne możliwości aranżacyjne. To zarówno proste, minimalistyczne lampy z metalowymi elementami, jak i łączące w sobie metal i szkło, czy wykorzystujące drewniane detale. Bardzo modne są także lampy skandynawskie z rattanu, wikliny czy trawy morskiej.

Gdzie kupić lampę w stylu skandynawskim?

Jeszcze kilka lat temu skandynawskie lampy były trudno dostępne. Dziś ich wybór na polskim rynku jest coraz większy. Łatwo kupić je w sieciówkach, ale też w mniejszych sklepach z oświetleniem. Powstaje również coraz więcej sklepów specjalizujących się w tym modnym stylu.

Decydując się na lampę skandynawską, warto stawiać na najwyższą jakość. Solidne, ładnie wykończone lampy – wiszące, stojące, do czytania czy typowo dekoracyjne – można kupić przede wszystkim w dobrze wyposażonych, współpracujących z renomowanymi markami sklepach, które specjalizują się w estetyce scandi. To gwarancja ogromnego wyboru, jakości, staranności wykonania, a często także możliwość skorzystania z porady eksperta w kwestii doboru odpowiedniego oświetlenia do swojego wnętrza – zarówno,