Jak wybrać obrazy do pokoju dziecka?

Kiedy mamy zaprojektować pokój dla swojej pociechy, musimy pamiętać nie tylko o estetyce i funkcjonalności, ale również o tym, że maluchy szybko rosną, a ich pokój powinien „rosnąć” razem z nimi. Dlatego wybierając różnego rodzaju dekoracje, które ozdobią dziecięcy pokój, warto zdecydować się na rzeczy, które łatwo wymienić.

Lub też na ozdoby, które będą na tyle uniwersalne, że spędzą z maluchem kilka ładnych lat. Obrazy do pokoju dla dziecka mogą być dobrym wyborem. Szczególnie, jeśli wybierzemy je razem z dzieckiem. Warto pamiętać, że obrazy dziecięce nie muszą przedstawiać np. ulubionych postaci z bajek. 

Obrazy do pokoju dziecięcego mogą równie dobrze przedstawiać krajobrazy, architekturę lub nieco bardziej abstrakcyjne wzory, jeśli właśnie one przypadną do gustu naszym pociechom.

Wybieramy obrazy do pokoju maluszka – co powinniśmy uwzględnić?

Wśród obrazów do pokoju dziecka można znaleźć mniejsze i większe malowidła, wykonane różnymi technikami. Poza rozmiarem obrazów do pokoju dziecięcego, warto uwzględnić również ich estetykę. Oczywiście, martwa natura lub portret postaci historycznej będą wyglądać nieco groteskowo i raczej nie przypadną do gustu maluchom. Graficzne motywy, różnego rodzaju pejzaże, zwierzęta, układ słoneczny – to tylko niektóre pomysły, które można wykorzystać jako motywy dla dziecięcych obrazów. Pamiętajmy również, że obrazy do pokoju malucha mogą być nieco bajkowe i nierealistyczne. Mogą również przypominać grafiki, przedstawiające np. ulubione zwierzątko dziecka. 

Obrazy dziecięce dostępne na stronie https://www.arttor.pl/pol_m_Obrazy-w-ramie_Przeznaczenie_Do-pokoju-dzieciecego-392.html