Jak w sypialni stworzyć przyjemny nastrój?

Sypialnia pełni w domu bardzo ważną funkcję. Jest azylem przed światem, miejscem bardzo intymnym. Koniecznie należy zadbać, by jej oświetlenie było prawidłowo dobrane do potrzeb mieszkańców. O czym trzeba pamiętać, wybierając lampy do sypialni?

Jakie lampy wybrać do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym nie tylko śpimy. Bardzo często czytamy przed snem, panie robią makijaż przy toaletce, a nawet pracujemy. Każde z tych zadań wymaga odrębnego miejsca, które będzie odpowiednio oświetlone.

Wybierając lampy należy zadbać, by dawały miękkie i przyjemne dla oczu światło, dzięki temu sypialnia będzie nastrojowym miejscem zachęcającym do odpoczynku. Koniecznie należy również zadbać, by znalazły się w pomieszczeniu lampy o mocniejszym, kierunkowym oświetleniu.

Wybierając lampy do sypialni, należy wziąć pod uwagę dwa rodzaje oświetlenia. Żyrandol jest niezbędny, gdy krzątamy się po pokoju. Lampki stołowe oraz podłogowe przydadzą się, by stworzyć nastrojowe światło.

Wybierając lampy do sypialni nie można również zapomnieć o kinkietach, które są bardzo wygodnym i estetycznym elementem wyposażenia.

Niewielkie pomieszczenie

W małej sypialni oświetlenie nie musi być rozbudowane. Wybierając odpowiedni żyrandol rozjaśnimy cały pokój. Światło będzie padało na łóżko, toaletkę czy obraz na ścianie.

Lampy podłogowe w małej sypialni nie będą spełniały swojego zadania. Niepotrzebnie będą zajmowały przestrzeń. W takim wnętrzu warto postawić na lampy stołowe lub kinkiety, które odpowiednio rozmieszczone na ścianie oświetlą strategiczne punkty sypialni.

Przestronna sypialnia

Duże pomieszczenie to duże możliwości. W takiej sypialni można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, która pozwoli światłem udekorować przestrzeń.

Wybierając wiszące lampy można skorzystać z dwóch żyrandoli. Nie tylko jest to ciekawy zabieg aranżacyjny, ale również sposób na dobre doświetlenie każdego zakamarka pokoju. Sprawdzi się przede wszystkim w pokojach prostokątnych oraz o nietypowych kształtach.

W dużej sypialni sprawdzą się również lampy podłogowe. Można je ustawić w pobliżu komody, fotela wypoczynkowego oraz w rogu pokoju. Włączając lampy podłogowe uzyskamy przytulne wnętrze, które w razie potrzeby może stać się również bardzo jasne.

Wybierając podłogowe lampy, warto skoncentrować się na egzemplarzach, które mają regulację natężenia oświetlenia. Dzięki temu można mieć w sypialni kilka punktów świetlnych, które będą dawały delikatne światło, przy którym można odpocząć lub jasne i mocne, gdy jest taka potrzeba.