Jak optycznie powiększyć niewielkie mieszkanie?

Nieduże mieszkanie może być funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Oczywiście pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednie zaaranżowanie całej dostępnej przestrzeni. Warto zaznaczyć, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W małym mieszkaniu każdy metr kwadratowy jest na wagę złota

Mniej znaczy więcej

lustra wisząceNiewielkie mieszkania nie lubią nadmiaru i przeładowania. Dlatego starannie dobierajmy meble i bibeloty. Bardzo dobrze sprawdzą się meble, które pełnią podwójne funkcje. Przykłady? Kanapa w nocy zmienia się w wygodne łóżko, na którym bez problemu zmieszczą się dwie dorosłe osoby. Stół w salonie może z powodzeniem spełniać rolę naszego biurka do pracy. Co jest bardzo ważne jeśli pracujemy zdalnie. Co może zaskakiwać, do łask wracają też meblościanki, które wielu osobom kojarzą się z PRL-em i latami 90. Te meble są bardzo pojemne. Często pełnią funkcje garderoby, schowka na niepotrzebne szpargały i domowej biblioteczki. Meblościanka może też z powodzeniem pełnić rolę ścianki działowej. Dzięki niej możemy na przykład oddzielić strefę sypialnianą od reszty mieszkania.

Sprytne sztuczki, które pomogą optycznie powiększyć małe mieszkanie!

Po pierwsze warto postawić na jasne kolory. One najlepiej odbijają światło i sprawiają, że nawet bardzo małe pomieszczenie wygląda zdecydowanie bardziej przestrzennie. Naszymi sprzymierzeńcami są też lustra wiszące, które posiadają wiele form, wystarczy sprawdzić tutaj. Po pierwsze lustro daje wrażenie głębi, podobnie jak jasne kolory odbija światło. Warto też zwrócić uwagę na samą ramę lustra, Może ona być ciekawym elementem ozdobnym, punktem centralnym w całym pomieszczeniu.