Dywany, które można prać – nie tylko dywany łazienkowe lub do kuchni

Jedną z kategorii dywanów są te, które można prać nawet w pralkach. Dzięki bogatemu wzornictwu, fakturom i praktyczności dywany te są pożądane w wielu domach i mieszkaniach. Jakie są korzyści z ich posiadania? Oto 3 trzy główne zalety dywanów, które można prać.

Czym są zmywalne dywany?

Dywany nadające się do prania są dokładnie tym, co oznaczają. Tego typu dywaniki do łazienki lub chodniki kuchni są tak zrobione, aby można było je łatwo i szybko wyczyścić i uprać w pralce. Większość dywanów nadających się do prania jest wykonana z materiałów syntetycznych. Są odporne na proces prania. Istnieje kilka zmywalnych dywanów, które są wykonane z wełny, bawełny i innych naturalnych materiałów, ale te materiały nie są tak trwałe i zazwyczaj są droższe.

Zalety zmywalnych dywanów

Oszczędza na kosztach

Profesjonalne wyczyszczenie chodnika do kuchni lub dywanu do łazienki to dodatkowy koszt, średnio 15-20 zł za metr kwadratowy. Znacznie taniej jest wyczyścić taki dywan we własnym zakresie. Oczywiście, nadal trzeba ponieść koszty związane z proszkiem do prania, wodą i energią elektryczną, ale ogólnie będą one niższe niż oddanie dywanów zawodowcom.

Przyjazne dla środowiska

Niektórzy, zwłaszcza ci, którym leży dobro planety na sercu mogą być szczególnie zadowoleni z tej ekologicznej właściwości takich dywanów. Zwykły dywan do łazienki lub chodnik do kuchni albo na balkon są produktami wielokrotnego użytku ze względu na znacznie trwalsze właściwości niż dywany nienadające się do prania, które mogłyby zostać trwale uszkodzone przez plamy.

Oszczędzają czas i wysiłek

Jeśli kiedykolwiek kto wylał coś na dywan – a z pewnością każdy coś kiedyś gdzieś wylał – wie, jak wiele nerwów i czasu można zaoszczędzić wrzucając taki zachlapany winem lub kawą dywanik łazienkowy do pralki. Wprawdzie można użyć domowych sposobów usuwania plam odą, sokiem z cytryny czy octem, ale wymaga to jednak czasu i odpowiedniej siły.

Ponadto w przypadku zwierząt lub – przede wszystkim dzieci – walka z plamami to syzyfowa praca, od której pewnie sam Syzyf padłby wyczerpany. W skrócie – zmywalne dywany są o wiele wygodniejsze w czyszczeniu i znacznie mniej czasochłonne. Najlepsze są te zabrudzone dywaniki do łazienki, które pierze się w łazience, nie? Nie trzeba nawet wychodzić do kuchni lub na balkon. Chociaż nie, na balkon warto je wynieść, ale wysuszyć.

Dywaniki do łazienki dostępne w tym miejscu.